בניית אתר אמנות - צור קשר

מאגר המידע > יודאיקה > טיפים למתחילים בצילום הריון


טיפים למתחילים בצילום הריון

צילום הריון הוא אחד המאתגרים והמספקים ביותר מבין סוגי הצילום. התקופה המיוחדת של ההריון נותנת רגעים קסומים ואפשרויות אמנותיות ואסתטיות רבות. הנה כמה טיפים לצילום עצמאי של הריון. מומלץ כמובן לגשת לצלמת מקצועית שתפיק לכם מזכרת מרגשת לשנים ארוכות.


רקע – אם אתם בוחרים לצלם בתוך הבית ולא בטבע, נקו את הבלגן, הזיזו חפצים מיותרים. מומלץ לפרוש רקע אחיד, שחור או לבן. לרקע הלבן כדאי להשתמש בגליונות נייר גדולים שלא יחזירו את האור בצורה בוהקת מדי כמו קירות. לרקע שחור ניתן לתלות שמיכה כהה וגדולה. רקע שחור נותן אפקט מרשים ומבליט את הצללית של הבטן ההריונית בצורה דרמטית ויפה.

עדיף להשתמש בפלאש כמה שפחות. הפלאש יוצר אור שטוח וקר, ומביא לתוצאות לא נעימות כמו עיניים אדומות וצללים שחורים. שחקו עם מקורות האור ונסו שילובי םשל מספר גופי תאורה במיקומים שונים ועוצמות משתנות.

תכננו מראש איזה צילומים אתם רוצים – איזה סגנון, מהן התנוחות, איזו אווירה, אילו בגדים (או עירום) אתם בוחרים. אפשר לצלם בפרקי זמן קבועים לאורך ההריון, בפוזה דומה, ולהמחיש את גדילת הבטן.

החשוב מכל בצילומי הריון הוא שהאשה ההריונית תרגיש בנוח ובנעימות. דאגו שהטמפרטורה תהיה נעימה, שלא תהיינה הפרעות, שהמצולמת תרגיש יפה ונפלאה. תנו חיזוקים חיוביים ועודדו אותה להיפתח ולהפגין את הגוף המדהים שנוצר בזמן המיוחד של הריון. כל אשה יכולה להיראות נפלא בזמן ההריון. בתנאי שהיא תרגיש כזאת.

עיבוד התמונה – תמיד אפשר לערוך תמונות בעזרת תוכנות גרפיקה כמו פוטושופ. לשפר את התאורה, למחוק פגמים ואלמנטים לא רצויים שהשתרבבו לתמונה, להדגיש אזורים מסויימים, לחתוך את הצילום להדגשה ותקריב של חלקי גוף, לעבור מצבע לשחור לבן ועוד.

עבודה בשחור לבן או צבע חלקי – כדאי לגוון את סדרת הצילומים ולהפוך חלק מהם לצילומי שחור לבן, או שחור לבן עם חלקים צבעוניים (כמו פרח בצבע, או נעליים ורודות וכדומה). אפשר לצבוע את התמונה בעזרת תוכנות עריכה גרפית בצבע כמו ספיה, שמעניק אווירה נוסטלגית רומנטית, או אדמדם חושני.

נסו צילומים שונים, רקעים שונים ודרכים רבות ומגוונות לתעד את ההריון. ככל שתתנסו ותעזו יותר – גדל הסיכוי לתמונות בלתי נשכחות.